Změny jízdních řádů od 1. 4. 2021

29.03.2021

Autobusy UNITED BUSES pojedou i v první polovině dubna z důvodu pokračování trvání nouzového stavu v omezeném režimu. I přes omezené možnosti cestování upravujeme nabídku spojů mezi Českými Budějovicemi a Brnem, kde nově pojede o jeden pár spojů v pracovních dnech a v neděli více. Nově se s námi dostanete také z Brna do východních Čech. Obnovení provozu, posílení nabídky o další pozastavené spoje očekávejte k 19. dubnu. Aby pro vás informace nebyly matoucí, až to bude na spadnutí, napíšeme vám o tom :-) .

Provoz v období Velikonoc 2021

Na páteřních linkách mezi Českými Budějovicemi a Brnem a mezi Jindřichovým Hradcem, Pelhřimovem a Prahou bude provoz zajištěn bez přerušení i během letošních Velikonoc v rozsahu nejméně 1 páru spojů. Na ostatních linkách pojedou spoje zpravidla naposledy ve čtvrtek 1. dubna podle pátečních a následně až v pondělí 5. dubna podle nedělních jízdních řádů.

Linek je skutečně moc a rozepisovat se tady - kdo by to četl. Pro orientaci jistě pomůže tato tabulka. Spojení si najděte, klidně hned teď na jizdenky.unitedbuses.cz

Zásadní změny na linkách UNITED BUSES od 1. dubna 2021

Linka 920 České Budějovice - Brno

Posílení provozu o jeden pár přímých spojů z Brna v 7:50 přes Jihlavu a Humpolec do Českých Budějovic. Po stejné trase ve 13:40 zpět v pracovních dnech.

Posílení provozu v období po Velikonocích - v pondělí 5. dubna jedou na trase tři páry spojů. Z Brna v 8:20, 16:20 a 17:45 opačně z Českých Budějovic v 9:10, 13:00 a 15:00.

Od 19. dubna plánujeme obnovení provozu v rozsahu 3 párů spojů v pondělí, 2 od úterý do čtvrtka a v sobotu, 5 párů v pátek a 4 páry spojů v neděli. 

Linka 922 České Budějovice - Pelhřimov - Humpolec - Praha

Od 1. dubna nepojede spoj 95 v 6:20 z Pelhřimova do Prahy a spoj 6 v 17:40 z Prahy do Pelhřimova v sobotu. Jinak je provoz beze změn. Na Velikonoční pondělí posílení večerních spojů do Prahy. Postupně je na lince obnoven provoz od 19. dubna 2021, část spojů bude po obnovení jezdit pouze v úseku Pelhřimov - Humpolec - Praha s mírnou úpravou časů.

Od 19. dubna plánujeme obnovení provozu v rozsahu 3 párů spojů v pracovních dnech, 2 párů v sobotu a 2 párů spojů v neděli. 

Linka 900 Strakonice - Písek - Tábor - Jihlava - Brno

Změna v úseku Brno - Písek - Strakonice. Spoje 7,8 v pracovní den nejedou. Místo nich jedou spoje 1 a 2 v celé trase linky Strakonice - Písek - Tábor - Jihlava - Brno. Změna a převedení části spojů na linku 920 zajistí 2x denně spojení z Tábora do Brna z Brna do Českých Budějovic a opačně.

Rozsah provozu bude i po 19. dubnu zachován v podobě jednoho páru spojů  v celé trase trase v pracovních dnech a v neděli. 

Linka 901 Dačice - Jihlava - Praha

Spoje 1,2,5 a 8 nově nezastavují v zastávkách Třešť, nám a Kostelec, nám z důvodu uzavírky v Třešti. Náhradní zastávka pro tyto spoje: Stonařov, nám.

Od pondělí 19. dubna jsou na lince zavedeny dva páry spojů v pracovních dnech mezi Prahou a Jihlavou. Z Jihlavy do Prahy v 8:15 a 16:55, z Prahy do Jihlavy ve 14:35 a z Pelhřimova do Jihlavy v 7:07. Spoje budou odjíždět z autobusového stanoviště na Roztylech. Část spojů je zavedena coby náhrada v části trasy za omezené spoje v úseku Pelhřimov - Humpolec - Praha za spoje linky 922.

Linka 900b Brno - Svitavy - Hradec Králové

Na lince 900b je obnoven provoz dálkových spojů v úseku Brno - Svitavy - Hradec Králové. Od 1. do 18. dubna pojedeme v pátek a v neděli jedním párem spojů v relaci Svitavy - Brno a jedním mezi Brnem - Litomyšlí a Hradcem Králové. Od pondělí 19. dubna pak pojedeme na lince každý pracovní den a v neděli.

Od pondělí 19. dubna nabídneme jeden pár spojů v pracovních dnech a v neděli z Brna do Hradce Králové a až 4 páry spojů mezi Brnem a Svitavami. 

Linka 921 Dačice - Moravské Budějovice - Brno

Až do 18. dubna je provoz na lince zajištěn v omezeném režimu v rozsahu 1 páru spojů v pracovních dnech a v neděli v celé trase linky. 

Od pondělí 19. dubna bude jezdit také denně spoj z Brna do Moravských Budějovic v 10:10 a zpět ve 12:10 + spoj z Brna do Dačic s odjezdem v 15:00 přes Moravské Budějovice a Dačice. V úseku Moravské Budějovice - Brno a zpět budou jezdit 2 páry spojů. 

Odpolední spoj z Dačic do Brna bude nadále veden přes Telč a Třebíč jako v současném, omezeném režimu. 

Linka 924 České Budějovice - Týn nad Vltavou - Praha 

Provoz bude i po 19. dubnu nadále omezen na lince 320924 z Českých Budějovic přes Týn nad Vltavou do Prahy. Obnovení předpokládáme v červnu 2021.


Všechny spoje jezdí v Brně ze zastávky Brno, ÚAN Zvonařka. Uvědomujeme si mediální zájem o spor s provozovatelem nádraží, o případných změnách budeme včas informovat. 

Děkujeme za pochopení provedených změn a vaši důvěru ve veřejnou dopravu a autobusy UNITED BUSES na Vašich cestách. 


Přehled linek a provoz na nich

PDF jízdní řády autobusových linek UNITED BUSES od 1.4.2021 kde stažení zde

Linky v provozu

Linky mimo provoz