UNITED BUSES od neděle mírně změní jízdní řád linky z Českých Budějovic do Brna.

29.08.2020

V rámci celostátních změn jízdních řádů v neděli 30. srpna přichází dopravce UNITED BUSES s mírnou úpravou rychlíkové a expresní dálkové linky z Českých Budějovic do Brna. Více spojů nabídneme cestujícím na trase Brno - Telč - Dačice. Zastavovat budeme nově i v Kunžaku. Týdně vypravíme mezi Českými Budějovicemi a Brnem 42 přímých autobusů týdně.

Časové posuny spojů. Z Brna do Budějc první spoj vždy v 8:20

Sladili jsme odjezd našeho prvního ranního spoje z Brna do Českých Budějovic o víkendu. Od neděle 30. srpna pojede první autobusový spoj již v 8:20 (původně 8:45), ve stejný čas jako v pracovních dnech. O 25 minut později pojede poslední čtvrteční a páteční spoj z Českých Budějovic do Brna, nově pojede v 16:35. O 10 minut později bude odjíždět i poslední nedělní večerní spoj do Brna. Expresní spoj se zastávkami v Táboře, Pelhřimově, Humpolci a Velkém Meziříčí pojede v 17:20. Zrušeny jsou pondělní autobusové spoje v 6:45 Z Brna do Budějc a v 16:10 zpět.

Více přímých spojů přes Telč a Dačice

Ve špičce posilujeme nabídku přímých spojů Brno - Telč - České Budějovice. Nový spoj pojede ve čtvrtek a v pátek v 10:45 z Brna se zastávkami v Třebíči, Telči, Dačicích, Kunžaku, Jindřichově Hradci a v Třeboni. V opačném směru ve stejných dnech jede autobus z Českých Budějovic v 16:35. Nabídka rozšíří již zavedené spoje, denně touto trasou vypravujeme 2 - 3 přímé autobusy z Brna do Budějc i opačně.

Nová zastávka Kunžak náměstí

Naším cílem je poskytovat spolehlivé, komfortní a dostupné přepravní služby a každý podnět ke službám, nabídce spojů i trasám od našich cestujících i pokud jde o nové zastávky. Od neděle 30.8.2020 zastavují vybrané spoje v Kunžaku, na Jindřichohradecku. "O zavedení - zastavení spojů nás požádal osobně starosta města, na kterého se obraceli občané. Nově mohou využít spoj do Brna v pracovních dnech a o sobotách v 8:20, v neděli v 10:30. Z Brna do Kunžaku pojede z Brna autobus v 10:45 a v sobotu ve 14:15." sdělil Josef Šelepa, specialista na jízdní řády UNITED BUSES.

Roušky, dezinfekce, rozestupy

V autobusech UNITED BUSES jsme přijali zvýšená hygienická opatření již na jaře letošního roku. Patří k nim například zvýšený důraz na úklid vozidel, pravidelná dezinfekce, preference elektronických jízdenek či upřednostněný nástup zadními dveřmi. Na základě nařízení vlády ČR platného od 1. září 2020 jsou cestující povinni mít během cesty ochranu dýchacích cest (ústa, nos). " Na dálkových a expresních spojích z Brna do Budějc zůstává odbavení v prostoru předních dveří autobusů, nástup po odbavení zadními dveřmi. U spěšné linky přes Moravské Budějovice zůstává nástup předními dveřmi zachován. Nelze obsadit též první řadu sedadel v autobusech. Snažíme se tak zvýšit ochranu našich řidičů. " vysvětlil k přijatým opatřením Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Brno, ÚAN Zvonařka - Nástupiště 48 platí dál

I po 30. 8. 2020 budou všechny autobusy UNITED BUSES svou cestu v Brně začínat/končit na nástupišti č. 48 na brněnské Zvonařce. Nástupiště je, i přes tvrzení provozovatele, poněkud hůře dohledatelné. Původně stanoviště zájezdových autobusů naleznete u nájezdu na střechu autobusového nádraží. Pokud nevíte kde to je, pak je to naproti a mírně vlevo od hlavní budovy s informacemi.