Řeka teče jen jedním směrem. Tím druhým jezdí již 10. Sezónu vodácký autobus

26.03.2023

Voda je prostě pohoda, klídek. Až na ty logistické manévry při přesunu na začátek plavby. Jedno auto zaparkovat do cíle, druhé na začátek? Ale kdeže! Vodáci na Vltavě už desátou sezónu jezdí vodáckým autobusem. A mají pohodu i na souši.


Tahle pravidelná autobusová linka pendluje po březích Vltavy od Lipna, přes Vyšší Brod , Český Krumlov do Boršova a Českých Budějovic. Staví na běžných autobusových zastávkách v blízkosti kempů a vodáckých půjčoven a svézt se můžete až 4x denně v každém směru. Letos slavíme podstatné jubileu, již 10. Sezónu provozu, a to už je pořádný důvod k oslavě.

Provoz zahájíme na Odemykání Vltavy – 15. dubna 2023

Odemykání Vltavy, tradiční vodácký rituál pro opravdové srdcaře, bez kterého by sezóna nemohla začít. Po tříleté pauze, vyvolané zejména omezeními spojenými s koronavirem, letos opět pojede speciální vodácký autobus z Českých Budějovic a Zlaté Koruny do Českého Krumlova, ke kempu u Trojice. Z Českých Budějovic autobus odjede v 9:16 z autobusového nádraží a v 9:40 ze Zlaté Koruny. V Českém Krumlově u Kempu u Trojice bude v 9:50.

V květnu je na Lipensku kouzelně

Květen je ideální čas na výlet. Všechno kvete, vodní, hraje jarními barvami. Celý květen můžete o víkendu s vodáckým autobusem zavítat na Lipensko, nebo vyrazit sjet během víkendu řeku od Vyššího Brodu po Český Krumlov, kde je liduprázdno a opravdu kouzelně. Od 6. do 27.května 2023 pojede každou sobotu a neděli ranní turistický vodácký autobus v 8:30 z Českých Budějovic.

O června do září až 4x denně

Největší nápor vodáků a trustů zažívá Vltava a Lipensko od června do srpna. A podle toho také jede vodácký autobus. Denně nabízí nejméně 2 páry spojů v každém směru dopoledne a odpoledne. Ve špičkách, tedy v pátek a v sobotu pojedou další až 3 posilové spoje navíc. Všechny vodácké autobusy vyjíždí z autobusového nádraží České Budějovice, kde také končí a zpravidla navazují na dálkové vlaky směrem na Plzeň, Jihlavu a Prahu. Spoje jsou také provázány s dálkovými autobusy dopravce UNITED BUSES.

Nejen řeka vám poděkuje

Každý správný vodák či turista ví, že k přírodě se má chovat ohleduplně. S čímž se ale tisíce aut podél Vltavy zrovna neslučují. Při jízdě vodáckým autobusem tak ušetříte nejen své nervy při hledání nenalezitelného parkování. Ale i samotnou řeku. Auto odstavte na hlídaném parkovišti v kempu, nebo u lepších půjčoven a rovnou přesedněte na palubu vodáckého autobusu. On už vás na začátek plavby doveze. Anebo ještě lépe...

Přijeďte vlakem

No jasně! Tahle vodácká linka totiž navazuje na dálkové i osobní vlaky v Českých Budějovicích. Doveze vás až k řece, nebo do vybraného kempu podél řeky kam zrovna koleje nevedou. Tomuhle se říká být zodpovědný vodák.

Že máte hromadu krámů, se kterými vás do autobusu určitě nevezmou? Ale běžte. Teda vlastně nastupte. I se svými pádly, konvemi a dalšími bágly. Jedete vodáckým autobusem, tak máte tohle všechno v ceně přepravy.

Ostré lokty netřeba

OK, postávání na zastávce se spoustou dalších vodáků a hledání drobných po kapsách je trochu nekomfortní. Ale tak si kupte jízdenku online v našem eshopu na www.vodackyautobus.cz- řidiči vás odbaví přednostně a ještě budete mít jisté místo k sezení. Prodej zahajujeme 26.3.2023 a jízdenky jsou v prodeji na všechny spoje po celou sezónu.

Jo vás je hodně?

No tak si s partou objednejte celý autobus. Nechte si ho přistavit kdy a kam se vám to hodí a řidiči vás odvezou nejen na začátek plavby. Ale klidně i na jiná zajímavá místa v okolí Lipna a Vltavy.


Tak ukončete nástup… cesta za plavbou vodáckým autobusem začíná.