UNITED BUSES vyjedou na linku   Praha - Jihlava - Třebíč

16.05.2021

Dopravce UNITED BUSES provozuje síť vnitrostátních dálkových autobusů na linkách spojujících vzájemně města a obce od jižních Čech, přes Vysočinu s Prahou a Brnem a Jihomoravský kraj s Pardubickým a Královéhradeckým krajem. Od 1. června 2021 vyjedeme na linku Praha - Jihlava - Třebíč. Ke stejnému datu dopravce již dříve ohlásil rozšířen své sítě o linky z Brna do Krkonoš a na Lipno.

Autobusová linka Praha - Jihlava - Třebíč

Na trase nabídneme 3 páry spojů v pracovních dnech a v neděli a dva páry spojů v sobotu. Z Prahy budou autobusy odjíždět v pracovních dnech v 10:40,13:40 a 16:35; v sobotu v 9:00 a 16:00, v neděli v 11:00, 15:00 a 19:35. Opačně, z Třebíče do Prahy pojedou autobusy v pracovních dnech v 6:25, 10:25 a 17:10, v sobotu v 8:40 a 14:25, v neděli v 10:25, 15:50 a 17:10. Po trase všechny spoje zastavují v Jihlavě, Brtnici, Zašovicích a Krahulově. Vybrané spoje zastaví navíc ještě v Humpolci, nebo ve Zruči nad Sázavou.

"Novou autobusovou linkou reagujeme na poptávku obyvatel a zastupitelů Třebíče po lepším autobusovém spojení s Prahou. Na přípravě linky se s námi podílel i zástupce radnice v Třebíči, pan Ing. Novák. Zprvu jsme také čekali, zda provoz obnoví, nebo posílí stávající dopravce na trase, protože se tak nestalo rozhodl jsem že na tuto trasu vstoupíme. Věřím, že nabídneme cestujícím dostatek spojů s maximálním možným komfortem, které s oblíbí." vysvětluje Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

"Osobně preferuji k cestám veřejnou dopravu. Více jak 5 hodinové cesty jsou unavující, nepohodlné a od využívání veřejné dopravy spíše odradí. Kdo si to nevyzkouší neví o čem hovořím. Nedostatek spojů na trase, kde je evidentní poptávka, mne vedla k tomu abych zkusil oslovit jiné dopravce, zda nechtějí zavést komerční linku z Třebíče do Prahy. Dopravce UNITED BUSES byl jediný, se kterým se povedlo rozjet spolupráci až k finálnímu zavedení nové linky. S dopravcem jsem spolupracoval na synchronizaci dálkových spojů s linkami MHD" vysvětluje opoziční zastupitel Třebíče, Ing. Aleš Novák.

Z Prahy budou autobusy odjíždět z autobusového nádraží Praha, Roztyly na trase metra C. Metrem odtud dojedete pohodlně za 20 minut do centra Prahy. Stanice je napojena na linky MHD i do okolních sídlišť. V Humpolci budou spoje odjíždět ze zastávky Poliklinika, v Jihlavě z autobusového nádraží a v Třebíči ze zastávku u autobusového nádraží na ulici Sucheniova. Vybrané spoje v Třebíči nabídnou garantovaný přestup z/do Vladislavi, Náměšti nad Oslavou, Kralic a Rapotic.

Na linku budou nasazovány prémiové autokary zahraničních výrobců značek VOLVO, NEOPLAN, MERCEDES BENZ a VDL v konfiguracích pro 53 - 60 sedících cestujících vybavené klimatizací, polohovatelnými sedadly s bezpečnostními pásy a dostatkem místa pro nohy cestujících. Cena jízdenky z Třebíče do Prahy bude v eshopu začínat na 170 korunách. Při nákupu jízdenky v eshopu UNITED BUSES získáte navíc za každou uskutečněnou jízdu věrnostní bonus - cashback 10% ze zaplacené ceny jízdenky v kreditech na zákaznický účet. Prodej jízdenek v eshopu UNITED BUSES a u partnera Bileto bude spuštěn v pondělí 17. května. Od 28. května bude prodej spuštěn i v síti prodejce jízdenek AMSBUS.

Komerční autobusové linky jsou provozovány na základě licence a žádosti dopravce, zpravidla se jedná o mezikrajské a dálkové linky. V našich podmínkách jde o důležitou součást funkční veřejné dopravy. Komerční linku provozuje dopravce na své obchodní riziko. Náklady má dopravce minimálně stejné, jako dopravce zajišťující krajskou dopravu za veřejné peníze a to včetně poplatků za autobusová nádraží. Ty hradí krajští dopravci z veřejných peněz.

***

O společnosti

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé jsme vyjeli 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice - Brno.

V témže roce jsme zahájili pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdíme také na linkách ze Strakonic, Písku a Tábora do Brna, z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové.

Pod značkou UNITED BUSES jezdí na linkách z/do Českých Budějovic, Jihlavy, Hradce Králové, Brna i Prahy přes 250 dálkových spojů týdně. Nabízíme pohodlný, komfortní, finančně dostupný a ekologický způsob cestování autobusem na krátké i dlouhé cesty po České republice. Na linky nasazujeme moderní dálkové autokary prémiových značek zahraničních výrobců.