UNITED BUSES upravuje jízdní řády na léto. Přidá spoje z Prahy na Lipno a z Brna do Hradce Králové

08.06.2022

Dopravce UNITED BUSES provozuje síť vnitrostátních dálkových autobusů na linkách spojujících vzájemně města a obce od jižních Čech, přes Vysočinu s Prahou a Brnem a Jihomoravský kraj s Pardubickým a Královéhradeckým krajem. Od 12. června 2022 upraví nabídku dálkových spojů. Nově autobusy vyrazí z Prahy na Lipno, nebo z Hradce Králové do Brna. Méně spojů pojede mezi Třebíčí a Prahou.

Nová linka UB 811 Lipno nad Vltavou - Český Krumlov - České Budějovice - Praha

Nová autobusová linka vyjede 30. června a kombinuje expresní dálkové spojení z Prahy k Vltavě, do Vyššího Brodu a na Lipno. Z Prahy, autobusového stanoviště Roztyly bude autobus odjíždět ve čtvrtek a v pátek v 17:00 a v neděli v 8:50. Opačným směrem z Lipna do Prahy pojede autobus v pátek ve 12:35, v sobotu v 8:05 a v neděli v 15:05. Po trase spoje zastavují mimo jiné ve Vyšším Brodě, Rožmberku nad Vltavou, Českém Krumlově, Zlaté Koruně a Českých Budějovicích.

"Lipno nad Vltavou - Praha chceme vyjít vstříc turistické poptávce po rychlém, přímém spojení mezi Prahou, Vyšším Brodem a Lipenskem v letním období. Cestujícím nabídne komfortní, přímé a rychlé autobusové spojení Prahy s Lipenskem. Autobusy trasu překonají za průměrně 3 a půl hodiny.. Nabídkou cílíme hlavně na turisty, kteří míří na vodu, nebo za víkendovou rekreací na Lipensko. Samozřejmě mohou naše autobusy využít i běžní, místní cestující k rychlým vnitrokrajským, či mezikrajským cestám. Nová linka doplňuje nabídku turistického spojení v rámci projektu Vodácký autobus, který dopravce podél Vltavy provozuje " vysvětluje Josef Šelepa, network manager UNITED BUSES.

Mezi Prahou a Českými Budějovicemi nemá autobus, vyjma Tábora, žádnou další zastávku. Rychlé a přímé spojení uvítají jistě turisté mířící za splouváním Vltavy do kempů mezi Rožmberkem nad Vltavou a Českým Krumlovem, kde zastaví na zastávkách v dosahu kempů Vltava, U Fíka i Na Pískárně.

Na linku bude nasazen autobus IRISBUS Evadys s kapacitou 55 sedících cestujících vybavené klimatizací, polohovatelnými sedadly s bezpečnostními pásy a dostatkem místa pro nohy cestujících. Cena jízdenka z Prahy na Lipno, nebo do Vyššího Brodu začíná na 249 korunách. Při nákupu jízdenky v eshopu UNITED BUSES získáte navíc za každou uskutečněnou jízdu věrnostní bonus - cashback 10% ze zaplacené ceny jízdenky v kreditech na zákaznický účet. Prodej jízdenek v eshopu UNITED BUSES a u partnera Bileto a dalších partnerských prodejců jízdenek byl již zahájen.

UB 900 - Více spojů mezi Brnem a Hradcem Králové

Od 24. června navýšíme počet spojů na lince UB 900 Brno - Hradec Králové - Trutnov - Pec pod Sněžkou o jeden pár spojů v pracovních dnech, v sobotu a v neděli. Nové spoje budou odjíždět v pracovních dnech v 6:05 ze Dvora Králové n. Labem, přes Hradec Králové do Brna, zpět odjede autobus z Brna ve 13 hodin a končit bude ve Dvoře Králové n. Labem. V sobotu pojede spoj již z Trunova, přes Hradec Králové odkud v 9:10 pojede do Brna a zpět pojede v 15 hodin. V neděli pojede nový spoj z Hradce Králové ve 14:35 do Brna na Královo Pole a v 18:00 pojede zpět do Hradce Králové. S novými spoji dopravce mezi Brnem a Hradcem Královým nabídne 3 páry spojů v neděli a dva páry spojů v sobotu. V pátek v neděli a o státních svátcích jezdí vybrané spoje z/do Pece pod Sněžkou. Na nové spoje nasadíme autobus Mercedes Benz Tourismo s kapacitou 59 sedících cestujících.

UB 570 - Omezení nabídky mezi Prahou a Třebíčí

Od neděle 12. června dojde k omezení nabídky dálkových spojů na trase Praha - Jihlava - Třebíč. Stávající nabídka spojení se na letní období omezí na 2 páry spojů každý den. Na vině tohoto omezení je akutní nedostatek šoférů autobusů tolik potřebných pro spolehlivé zajištění provozu této linky.

"Hlavním důvodem omezení provozu na této lince jsou personální problémy. Někteří řidiči nám s nástupem stavebních prací a s tím spojeným zahuštěným provozem postupně odmítali tuto linku jezdit v harmonogramu, jak byla postavena. Náhradní řidiči zase tu práci nedělali jak si představujeme, nebo nebyl kolikrát ani čas je pořádně proškolit a to je vždy zdroj potíží. Ze strany cestujícího toto bylo zcela oprávněně kritizováno. Když vezmete v úvahu i fakt, že v Praze na Roztylech jsou komerční autobusy co chvilku terčem kontrol a nulové zázemí pro šoféry, není s takovými komplikacemi taková práce atraktivní. Museli jsme přistoupit k redukci nabídky spojů na mez, kterou spolehlivě pokryjeme. Opakovaně docházelo k výpadkům a neodjetí spojů. Touto cestou se vydat nechceme a všem cestujícím se ještě jednou opakovaně omlouváme za komplikace, se kterými se v minulých týdnech na této lince mohli setkat. Věřím, že situace je se změnami jízdních řádů na jednotlivých linkách stabilní" Vysvětluje omezení provozu Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Komerční autobusové linky jsou provozovány na základě licence a žádosti dopravce, zpravidla se jedná o mezikrajské a dálkové linky. V našich podmínkách jde o důležitou součást funkční veřejné dopravy. Komerční linku provozuje dopravce na své obchodní riziko. Náklady má dopravce minimálně stejné, jako dopravce zajišťující krajskou dopravu za veřejné peníze a to včetně poplatků za autobusová nádraží. Ty hradí krajští dopravci z veřejných peněz.

***

O společnosti

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé jsme vyjeli 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice - Brno.

V témže roce jsme zahájili pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdíme také na linkách z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové. Od 1. června 2022 jezdíme až 5x denně na trase Třebíč - Jihlava - Praha. Od 2 ledna pravidelně jednou denně na lince Praha - Jeseník.

Pod značkou UNITED BUSES jezdí na linkách z/do Českých Budějovic, Jihlavy, Hradce Králové, Brna i Prahy více než 190 dálkových spojů týdně. Nabízíme pohodlný, komfortní, finančně dostupný a ekologický způsob cestování autobusem na krátké i dlouhé cesty po České republice. Na linky nasazujeme moderní dálkové autokary prémiových značek zahraničních výrobců.