Dálkové autobusy UNITED BUSES za dva roky svezly přes půl milionu cestujících

13.03.2022

Pohodlné dálkové cestování nejen z/do jižních Čech, minimum přestupů, napřímení tras, dostatek spojů i konkurenceschopnost automobilové dopravě. S touto vizí jsme vstoupili na trh komerční linkové dopravy a po necelých dvou letech slavíme další, významný milník. Půl milionu přepravených cestujících.

/České Budějovice autobusové nádraží, pondělí 16. března 2020 5:50 ráno./ Ze stanoviště č. 9 odjíždí náš první spoj na lince z Budějc do Brna. O 11 měsíců později jsme na stejném autobusovém nádraží, ve stejný čas předávali naší první milníkovou jízdenku stotisící cestující, která s námi jela ten den poprvé. A rok se s rokem sešel a my slavíme další, ještě důležitější milník - naše autobusy přepravily 500 000 cestujících.

"Našeho půl miliontého cestujícího dnes známe podle jízdenky. Za dva roky se významně zlepšil předprodej a povědomí o značce UNITED BUSES. 500 000. cestující svou jízdenku koupil v předprodeji. Odjet by měl v pondělí 14. března na odpoledním spoji linky 320920 do Brna. O to více mne tento moment těší." vysvětlil Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Jubilejní cestující obdrží vedle pamětní jízdenky, také dárek v podobě 5 000 kreditů na zákaznický účet. Symbolický milník přichází mimo jiné také v době, kdy dopravce oslaví 2. narozeniny. 

Autobusy UNITED BUSES

Poprvé se s nimi cestující svezli v pondělí, 16. března 2020 na lince z Českých Budějovic do Brna. Nebyl to rozhodně lehký začátek. S covidem nejen na palubě, status nováčka ve veřejné dopravě, šikana na Zvonařce, hádky s provozovateli nádraží a vysvětlování - za nemalý poplatek za vjezd chceme také nějaké prokazatelné služby, 1.lockdown, 2. lockdown, 3. lockdown.... Bylo toho mnoho, s čím jsme se podle nás statečně poprali. Během oněch dvou let jsme s naší sítí významně expandovali a pod hlavičkou UNITED BUSES dnes jezdí na deseti trasách přes 210 spojů týdně spojujících spojujících Jižní Čechy, Vysočinu, Prahu, Jižní Moravu, Pardubický a Královéhradecký Kraj, Krkonoše a Jeseníky.

"Naši síť dálkových linek chceme rozšiřovat i nadále, v letošním roce plánuje dopravce UNITED BUSES nové linky například do Beskyd či Krušných Hor. Připravujeme také posílení nabídky na lince do Jeseníků z Prahy a nově také Brna." naznačuje plány pro letošní rok Josef Šelepa, network manager pro linkovou dopravu UNITED BUSES.

Dopravce UNITED BUSES

Všechny linky provozuje komerčně - bez dotací - na obchodní riziko. Na spoje vypravuje dálkové autokary prémiových značek, jejichž výbava zahrnuje mimo jiné pohodlná sedadla, dostatek místa na nohy, bezpečnostní pásy i klimatizovaný interiér. Cestující mají možnost pohodlného a cenově výhodného nákupu jízdenek v předprodeji v eshopu dopravce a u partnerských prodejců jízdenek do 30 minut před odjezdem spoje. Zákazníkům, kteří kupují jízdenky v našem eshopu po uskutečnění jízdy pošleme odměnu (10% cashback) v kreditech pro další nákupy jízdenek na spoje v celé naší síti.

Děkujeme vám - cestujícím a zákazníkům za vaši přízeň na společných cestách a vážíme si, že díky vám, jsme mohli tohoto milníku dosáhnout. 

V Českých Budějovicích dne 13. března 2022

Jubilejní půlmiliontou jízdenku si odnesla ke svému překvapení slečna na lince Brno České Budějovice v pondělí 14. března 2022
Jubilejní půlmiliontou jízdenku si odnesla ke svému překvapení slečna na lince Brno České Budějovice v pondělí 14. března 2022
16.3.2020 České Budějovice, aut. nádr. Čekání na odjezd v 5:50 směr Brno
16.3.2020 České Budějovice, aut. nádr. Čekání na odjezd v 5:50 směr Brno