UNITED BUSES nabídne cestujícím a turistům od června přímé spojení z Brna do Krkonoš, z Dačic a Českých Budějovic na Lipno

13.05.2021

Dopravce UNITED BUSES provozuje síť vnitrostátních dálkových autobusů na linkách spojujících vzájemně města a obce od jižních Čech, přes Vysočinu s Prahou a Brnem a Jihomoravský kraj s Pardubickým a Královéhradeckým krajem. Od června cestujícím nabídne rozšíření o turistické destinace a nové spoje na jihočeské Lipno, k turisticky atraktivní Vltavě do Vyššího Brodu i k úpatí nejvyšší hory Čech, do Pece pod Sněžkou v Krkonoších.


  • zdvojnásobení počtu spojů,, přímé spojení Brno Svitavy - Litomyšl - Vysoké Mýto - Trutnov - Pec pod Sněžkou

  • vodácký autobus Boršov nad Vltavou - Český Krumlov - Vyšší Brod

  • turistické spoje České Budějovice - Český Krumlov - Lipno nad Vltavou

Spojení Brna a Krkonoš

UNITED BUSES zdvojnásobí od 4. června počet spojů na lince spojující Brno, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice a Hradec Králové. Z Brna do Hradce Králové pojedou nově spoje s odjezdy v pracovních dnech v 7:50 a 16:20, v sobotu v 7:50, v neděli v 9:45 a 18:00. Opačně z Hradce Králové autobusy budou odjíždět v pracovních dnech v 5:37 a 14:25, v sobotu ve 14:25, v neděli v 11:37 a 17:35. Nově vybrané spoje pojedou dále do Dvora Králové nad Labem, Trutnova a Pece pod Sněžkou.

"Posílením nabídky spojů reagujeme na narůstající zájem cestujících o naše dálkové autobusy na této trase. Spojením Brna s městem na úpatím nejvyšší hory Česka, Pecí pod Sněžkou, vznikne nejrychlejší, přímé autobusové spojení z Jihomoravského kraje, okolí Svitav, Litomyšle a Vysokého Mýta do Krkonoš. V sobotu a v neděli pojedou dálkové autobusy až do Pece pod Sněžkou, v pracovních dnech budou končit a začínat v Trutnově. Cílíme na ty cestující, kteří míří hlavně za turistikou a výlety a nechtějí zbytečně přestupovat. Na území jednotlivých krajů se snažíme, aby naše spoje byly doplňkem v rámci jejich systémů a pro cestující veřejnost atraktivní alternativou, proč cestovat dálkovým autobusem." vysvětluje Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Z Pece pod Sněžkou do Hradce Králové a Brna pojede autobus v sobotu ve 13:10 v neděli v 16:10. Z Trutnova bude autobus odjíždět v pracovních dnech ve 13:20, v sobotu ve 13:40, v neděli v 16:40. Opačně z Brna autobusy pojedou v pracovních dnech a v sobotu v 7:50, v neděli v 9:45. Autobus trasu z Trutnova do Brna překoná za cca 3h 40. Do Pece pod Sněžkou trvá cesta o 30 minut déle. Na linku budou nasazovány pohodlné dálkové autokary NEOPLAN, SCANIA a VDL v konfiguraci pro 49 - 53 sedících cestujících vybavené mimo jiné klimatizací, bezpečnostními pásy a dostaečně prostorným úložným prostorem. Prodej jízdenek bude zahájen 17. května na v eshopu UNITED BUSES a v síti prodejce jízdenek BILETO. Od června rozšíříme prodej i o síť prodejce jízdenek AMS BUS.

Vodácký autobus

VODÁCKÝ AUTOBUS je služba, která již 7 let nabízí turistickou přepravu na start a z cíle plavby. Po dvouleté pauze bude služba opět fungovat jako veřejná, pravidelná autobusová linka dopravce UNITED BUSES a jezdit bude od 4. června do 5. září 2021. Vodácký autobus cílí hlavně na návštěvníky mířící za turistickým splouváním Vltavy, kterým umožní přepravu nejen z kempu na start a z cíle plavby. Autobus jede po trase Boršov nad Vltavou - Zlatá Koruna - Český Krumlov - Rožmberk nad Vltavou - Vyšší Brod. V hlavní turistické sezoně jedou autobusy až 7x denně. Z Českého Krumlova a Vyššího Brodu pojedou autobusy v ráno v 8:25, 9:00, 10:00 a 10:40. Odpoledne pak v 16:00, 17:00 a 18:00. Využít jej můžete i po proudu řeky k cestě z Vyššího Brodu do Českého Krumlova a dále vybranými spojí až do Českých Budějovic k vlakovému nádraží.

"Rozsah a časové polohy jednotlivých spojů nabízí možnost si cestu a samotnou plavbu naplánovat, vybrat si z více spojů, nemačkat se. Nabídka je upravena podle dnů v týdnu. Nejvíce autobusů jede od čtvrtka do neděle, kdy míří k řece nejvíce turistů. Ve slabých dnech jezdí dva autobusy dopoledne a dva odpoledne. Operativně jsme schopni kapacitu posilovat, pokud tomu odpovídají prodeje. Autobusy zastavují na veřejných autobusových zastávkách v docházkové vzdálenosti od většiny kempů, tábořišť a dalších důležitých míst. Na podobě turistické linky jsme spolupracovali s vybranými kempaři a provozovateli půjčoven lodí, kteří jsou partnery projektu již několik let." vysvětluje k novému turistickému spojení Josef Šelepa, network manager.

Na spoje dopravce nasadí meziměstské autobusy IVECO Crossway a IVECO Arway s kapacitou 53 - 60 sedících a 30 stojících cestujících. Jízdenky lze koupit ode dnešního dne online na www.vodackyautobus.cz, v eshopu UNITED BUSES, na webových stránkách vybraných partnerských půjčoven a lodí a v síti prodejce jízdenek BILETO. Od června rozšíříme prodej i o síť prodejce jízdenek AMS BUS.

Turistické spoje na Lipno

UNITED BUSES nabídne cestujícím od 4. června přímé autobusové a s přestupem garantované spojení z Českých Budějovic do Vyššího Brodu a na Lipno. Autobus pojede 2 - 3x denně ve všedních dnech, v sobotu a v neděli.

Z Českých Budějovic na Lipno odjede autobus v pracovních dnech v 7:30, 8:55 a 16:10, v sobotu a v neděli v 8:10 a v 17:15. V pátek pojede navíc spoj v 7:30. Opačně z Lipna pojedou do Českých Budějovic autobusy v pracovních dnech v 11:30, v sobotu, v neděli a o státním svátku v 10:45, 15:15 a 19:30. Nové spoje nabídnou dopolední a odpolední přímé autobusové spojení v obou směrech. Autobusy mimo jiné zastavují také v Loučovicích, nebo Rožmberku nad Vltavou.

"Nabízíme cestujícím z Dačicka a Jindřichohradecka alternativu a komfortní spojení na Lipno, do Vyššího Brodu, nebo Českého Krumlova a zároveň se snažíme, aby naše spoje doplnili síť kterou objednává kraj. Všechny spoje provozujeme bez dotací kraje, na svoje komerční riziko a věřím, že si najdou své cestující, kteří rádi, pokud možno rychle a pohodlně cestují napříč krajem." vysvětluje Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Na vybraných spojích nabídneme garantovaný přestup v Českých Budějovicích na dálkové linky UNITED BUSES např. do Prahy, Brna, Humpolce. Na Lipno se rychle a pohodlně bez přestupu dostanou i cestující z Dačic a z Jindřichova Hradce, odkud bude každou sobotu ráno jezdit autobus do Českých Budějovic, který jako přímý vůz bude pokračovat na Lipno. Z Dačic odjede v 6:05 ráno, z Jindřichova Hradce v 6:55 a na Lipno přijedete v 10 hodin. Po cestě je 15 minut přestávka v Českých Budějovicích. Opačně z Lipna do Jindřichova Hradce a Dačic pojede autobus v sobotu v 15:15. Autobus tak můžete využít k pohodlné cestě za jednodenním výletem do řady malebných míst. Na turistické spoje bude nasazen autobus IVECO ARWAY pro 51 sedících cestujících vybavený klimatizací a bezpečnostními pásy. Jízdenky lze koupit ode dnešního dne online na v eshopu UNITED BUSES, a v síti prodejce jízdenek BILETO. Od června rozšíříme prodej i o síť prodejce jízdenek AMS BUS.

***

O společnosti

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé jsme vyjeli 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice - Brno.

V témže roce jsme zahájili pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdíme také na linkách ze Strakonic, Písku a Tábora do Brna, z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové.

Pod značkou UNITED BUSES jezdí na linkách z/do Českých Budějovic, Jihlavy, Hradce Králové, Brna i Prahy téměř 200 dálkových spojů týdně. Nabízíme pohodlný, komfortní, finančně dostupný a ekologický způsob cestování autobusem na krátké i dlouhé cesty po České republice. Na linky nasazujeme moderní dálkové autokary prémiových značek zahraničních výrobců.

***

Komerční autobusové linky jsou provozovány na základě licence a žádosti dopravce, zpravidla se jedná o mezikrajské a dálkové linky. V našich podmínkách jde o důležitou součást funkční veřejné dopravy. Komerční linku provozuje dopravce na své obchodní riziko. Náklady má dopravce minimálně stejné, jako dopravce zajišťující krajskou dopravu za veřejné peníze a to včetně poplatků za autobusová nádraží. Ty hradí krajští dopravci z veřejných peněz. 


Oficiální fotografie