Dopravce UNITED BUSES 14. května 2022 ukončí provoz lince UB 924 České Budějovice - Týn nad Vltavou - Praha

09.05.2022

O 4 spoje týdně méně mezi Českými Budějovicemi, Týnem nad Vltavou, Milevskem a Prahou. Ani slušná obsazenost nestačí, aby jízdné pokrylo vysokou inflaci a náklady na provoz linky.

UNITED BUSES ukončí k 14. květnu 2022 provoz mezikrajské autobusové linky 320924 České Budějovice - Týn nad Vltavou - Milevsko - Praha. Poslední spoje na lince pojedou v pátek 13. května.

Dopravce na lince zajišťoval jeden pár spojů v pátek a v neděli s odjezdy ve 14 hodin z Českých Budějovic a v 17:45 zpět z Prahy. "Z našeho pohledu se jednalo o doplňkovou linku a spoje. Bohužel, vysoké provozní náklady, nepřiměřené poplatky za odjezdová stanoviště a rostoucí inflace dostaly tuto linku do situace, kdy i přes slušnou obsazenost spojů nestačí vybrané jízdné na pokrytí přímých nákladů. Spoje na této lince byly typicky víkendové, plné z Prahy v pátek a v neděli zpět, ostatní jen úsekově či průměrně obsazené." vysvětluje ukončení provozu Josef Šelepa, network manager pro linkovou dopravu UNITED BUSES.

Rozhodnutí, ukončit provoz linky UB 924 jsme učinili mimo jiné i proto, že si uvědomujeme fakt, kdy na této lince dlouhodobě neposkytujeme komfort a kvalitu cestování srovnatelnou s jinými linkami v naší síti. "Pokud víte, že posíláte na linku autobus, který v závěru přiveze s každou jízdou mínus dva až tři tisíce a není možnost to změnit, může to vést k tomu, že službu začnete tzv. flinkat a lepší autobusy pošlete tam, kde se v dnešní době alespoň trochu zaplatí. My to aktuálně nemáme možnost změnit, to není v ekonomických silách ani možnostech této konkrétní trasy. Potřebujeme se zaměřit na udržitelnost více frekventovaných tras, na kterých působíme. Nechceme lidem poskytovat špatné služby, ani je vozit nevhodnými autobusy a stejně tak si nemůžeme dovolit držet v provozu okrajové spoje, které vydělávají po cestě jen na zastávky, na naftu a sotva na mzdu řidiči"  doplnil Karel Bílý, majitel dopravce

Vážení cestující, děkujeme Vám všem, kteří jste se s námi na lince UB 924 z Českých Budějovic do Prahy svezli. Velmi si toho vážíme a děkujeme za každou společnou cestu.. Jízdenky zakoupené v předprodejích na tuto linku budou cestujícím vráceny v plné výši. Omlouváme se vám, pokud vám tento náš krok zkomplikuje cestování. Učinili jsme jej proto, aby i přes tuto ztrátu spojení zůstala ostatní spojení autobusy UNITED BUSES komfortní a udržitelná.

V Českých Budějovicích 9. 5. 2022