Autobusy UNITED BUSES od března hledejte (i) na mapách Google

09.03.2021

Autobusy UNITED BUSES od začátku března 2021 vyhledáte také na mapách Google. Po vyhledávačích Bileto, IDOS a Seznam Jízdní řády se jedná o čtvrtý vyhledávač spojení, kde se naše data zobrazují.

České Budějovice 9. 3. 2021

Završilo se tak 3/4 roku úsilí zapracovat všechny kvalitativní připomínky provozovatele Google map stejně jako úprav dat ovlivněných aktuální pandemickou situací i růstem počtu spojů a tras v síti UNITED BUSES."

"Díky poskytnutí dat pro mapy Google tak cestující naleznou polohy všech zastávek v naší síti. U každé zastávky jsou uvedené linky, které danou zastávku obsluhují. Mapy dovolují také vyhledat odjezdy pro zvolené datum a čas. Stejně jako ostatní vyhledávače spojení kombinují jízdní řády všech dopravců." vysvětlil k novince Josef Šelepa, Network Manager.

Mapy Google nově obsahují jízdní řády 6 dálkových mezikrajských autobusových linek s více než 200 dálkovými spoji týdně. Pro známé linky lze zobrazit odjezdy ze zastávky všech dopravců a také porovnat jízdní doby na stejných trasách. Data naleznete jak ve webovém rozhraní, tak v mobilní aplikaci. Rozdíl je pouze v dostupnosti dat - Google mapy obsahují jen takové jízdní řády, které sami poskytujeme. Některé přestupní možnosti tak nemusí být dostupné.

Potřebná data ve formátu, který Google Maps využívají, pro dopravce zpracovává společnost Bileto. "UNITED BUSES je již druhý dopravcem, pro kterého Bileto data produkuje. " vysvětluje Josef Petrák, jednatel společnosti Bileto. Zakázková produkce dat a spolupráce s jejich publikováním nejen na mapových serverech je jedna ze služeb, kterou Bileto dopravcům poskytuje.

Příští autobus UNITED BUSES si už jednoduše vyhledejte na Google, stačí magická formule "Autobus...... "odkud kam to je na vás.

#bileto #unitedbuses #mapygoogle