HIMÁLAJ A ANNAPURNY - NEPÁL - 30.9. - 11.10. 2020

EXKLUZIVNÍ NABÍDKA

Nepál je menší vnitrozemní stát mezi Indií a Čínou. Hlavním a největším městem je Káthmándú. Nejvyšší horou Nepálu v Himálaji je Mount Everest, který je zároveň nejvyšší horou světa. Nepál je nejkrásnější vstupní branou do oblasti nejvyšších hor světa. Bylo by však chybou spojovat tuto zemi pouze s Himálajem. Zasněžené osmitisícové masivy Mt. Everestu či věhlasné Annapurny jsou v ostrém kontrastu se subtropickým klimatem centrálního údolí kolem města Káthmándú. A to vše doplněno nejposvátnějšími místy se stúpami a barevnými modlitebními praporky, starobylými hinduistickými a buddhistickými chrámy a paláci. Mnohé z nich jsou zapsány ve světovém dědictví UNESCO. Projížďky na horských kolech nad Káthmándú s úchvatnými výhledy na Himálaj a podobně pod Annapurnami z Pokhary, podél divokých řek, po rýžových polích a náhorních plošinách budou jistě nezapomenutelnými zážitky. V době našeho zájezdu bude teplota kolem 25 stupňů.

PROGRAM:

1. den: odlet Praha 

2. den: V ranních hodinách přílet do Káthmándú (1400 m n.m.). Během letu při dobré viditelnosti 40 min před přistáním na levé straně vrcholky Himálaje a Annapurny. Přivítání na letišti a následně prohlídka chrámu Pashupatinath (UNESCO), místo nejdůležitějších hinduistických poutí Bagmati River zvané ,,malé Váránasí", buddhistická stúpa Boudhanath (UNESCO) v tibetské čtvrti z 5. století, návštěva manufaktury Thuhita Heaven, kde se vyrábí Thangky pro Dalajlámu. Transfer do Nagarkotu, ubytování v hotelu Mystique Mountain ****.

3. den: Snídaně formou bufetu, první cyklistická etapa Nagarkot - Changunarayan a následně zastávka v Bhaktapur, prohlídka Bhaktapuru (UNESCO) - zachovalé středověké město, náměstí Durbar Square, královský palác, Zlatá brána, Mul Chowk, náměstí Taumandhi. Návrat do hotelu. 

4. den: Snídaně formou bufetu, transfer z Káthmándú do Pokhary (200 km/6 hod), po cestě zastávky na atraktivních místech (horská údolí, rýžová pole, divoké řeky, visuté mosty). Pokhara, idylické město na břehu jezera Phewa v mírném tropickém pásu, 850 m n.m., oblíbené pro svoji klidnou atmosféru a krásnou okolní přírodu a výhledy na 20 km vzdálené zasněžené vrcholky horských hřbetů Annapuren. Odpoledne plavba lodí po jezeře Phewa (druhé největší nepálské jezero ve výšce 784 m n.m) na malý ostrov, kde je hinduistický Barahi Bhawani Temple. Ubytování v hotelu Atithi ****. 

5. den: snídaně formou bufetu, cyklistická etapa, transfer do Naundanda, zpět do Pokhary 

6. den: snídaně formou bufetu, cyklistická etapa od jezera Begnas, návrat do hotelu autobusem 

7. den: snídaně formou bufetu, cyklistická etapa, Mountain Museum, návrat do hotelu autobusem 

8. den: Snídaně formou bufetu, trekking 4 hod/10 km v oblasti Dhampus (1650 m n.m.). Během cesty fascinující horské scenérie západní části Nepálu, krásná jezera a jeskyně. Návrat do hotelu autobusem. 

9. den: Snídaně formou bufetu, volný den v Pokhaře, v případě zájmu fakultativně atraktivní vyhlídkový let 60 min k vrcholkům Annapuren letadlem ultralight. Relaxace v hotelu. 

10. den: Snídaně formou bufetu, transfer na letiště, odlet zpět do Káthmándú. Ubytování v hotelu Shanker ****, příjemný hotel v tropické zahradě s bazénem, 700 m od atraktivní čtvrti Thamel. 

11. den: Kathmandů, prohlídka Swayambhunath (UNESCO), "opičí chrám" s fantastickým výhledem na měst a údolí Kathmándů 

12. den: odlet do Prahy

www.hotelmysticmountain.com

www.atithiresort.com

www.shankerhotel.com.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:

V hotelích Mysticmoutain****, Atithiresort**** a Shanker****, 2lůžkové pokoje s bufetovou snídaní vždy se zahradou a venkovním bazénem.

CENA ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Káthmándú včetně letištních tax
  • zapůjčení horských kol a jejich přepravu
  • ubytování v hotelích**** s bufetovou snídaní
  • všechny transfery a výlety autobusem
  • barevné informační a mapové materiály
  • pojištění proti úpadku CK
  • programového vedoucího (doprovází Ivan s podporou místních nepálských průvodců)

CENA NEZAHRNUJE:

  • fakultativní výlety
  • stravování (mimo snídaně)
  • víza a jejich vyřízení

ZÁJEZD POŘÁDÁ:

CA Ivan Čížek ve spolupráci s CK SIAM TRAVEL, specialistou na Asii

57 990,00 Kč
Please select variants first