Změny jízdních řádů linek 920, 921 a 922 od 1. března 2021

17.02.2021

Vážení cestující, 

v důsledku rozšíření sítě autobusů UNITED BUSES k 1. březnu 2020 upravujeme částečně provoz na ostatních linkách v síti UNITED BUSES. Změny na autobusových linkách 320920, 320921 a 320922 vstoupí v platnost v pondělí 1. března 2021. Výčet hlavních změn naleznete na této stránce. 

Děkujeme že těmto změnám věnujete pozornost. 


Změny na trase linky 922 České Budějovice - Jindřichův Hradec - Pelhřimov - Praha

Linka 320922 pojede častěji v neděli a nabídne nové přímé spojení ze Zruče nad Sázavou do Prahy a dalších měst. Nadále nabídneme až 4 páry přímých spojů mezi Pelhřimovem, Humpolcem a Prahou až 3 páry mezi Prahou, Humpolcem, Jindřichovým Hradce, Třeboní a Českými Budějovicemi v pracovních dnech, v sobotu a v neděli. V části trasy je posílena novou linkou 901.

Nové expresní spojení ze Zruče nad Sázavou do Prahy (Linky 901 a 922)

 • Do Prahy
 • pondělí, čtvrtek, pátek 6:40 a 14:05  
 • úterý, středa: 14:05
 • sobota 7:25
 • neděle: 18:50
 • Opačně z Prahy
 • V pracovních dnech a v sobotu: 17:40
 • V neděli: 17:30
 • Posily v pondělí a ve čtvrtek 11:00

Autobusy budou zastavovat ve Zruči nad Sázavou na náměstí, ke stanici metra Roztyly (trasa C) vás komfortní dálkový autobus odveze za 45 minut. Autobusy po cestě z/do Prahy v sobotu zastavují v obchodní zóně Čestlice. V pracovních dnech a v neděli jedou bez zastávek. Cena jízdenky v eshopu dopravce začíná na 59 korunách. "Spoje jsou součástí dálkových linek 922 a 901 z Prahy do jižních Čech a na Vysočinu. Nabídnou vedle spojení do Prahy přímé spojení ze Zruče nad Sázavou do Humpolce, Pelhřimova, Jihlavy, Dačic, Telče, Třeboně i Českých Budějovic. Pro cestující jde o zcela nové, přímé spoje a výrazný posun vpřed v konkurenceschopnosti autobusové dopravy pro cesty na podobných trasách." doplňuje k novince Josef Šelepa, Network Manager UNITED BUSES.

Letní a jízdní řád nedělních spojů Jindřichův Hradec - Pelhřimov - Praha

Od 1. května do 3. října pojede část nedělních spojů mezi Jindřichovým Hradcem - Pelhřimovem a Prahou v jiných, pozdějších časech. Neděle Jindřichův Hradec - Pelhřimov - Praha od 1.5.2021 odjezdy v 17:05 a 19:05.

Nová zastávka Čestlice, obchodní

Sobotní spoje 6 a 95 mezi Pelhřimovem a Prahou nově zastaví v obchodní a zábavní zóně Čestlice Obchodní.

Z Pelhřimova pojede spoj v sobotu v 6:25, příjezd 8:00 a zpět odjezd z Čestlic v 17:50 a příjezd do Pelhřimova

Nové zastávky na spojích linky 320922

Božejov, obchvat

Jarošov n. Nežárkou, rozc.

Čestlice, obchodní

Zruč nad Sázavou, nám

Změny na trase linky 920 České Budějovice - Brno

Linka 320920 mezi Českými Budějovicemi a Brnem dopravce nabídne nadále 3 páry spojů od pondělí do čtvrtka, 4 páry v pátek a v neděli a 2 páry v sobotu. Část spojů nebude zcela, nebo částečně obsluhovat autobusová nádraží v Dačicích, Třebíči a Velkém Meziříčí a bude odjíždět z náhradních zastávek. Vlivem těchto změn se zkrátí jízdní doba spojů přes Třebíč a Telč. Nejrychleji se z jihočeské do jihomoravské metropole dostanete naším autobusem už za 3h a 25 minut.

Změna zastávek v Dačicích, Třebíči a Velkém Meziříčí

Od pondělí 1. března dojde ke změně nástupních a výstupních zastávek v Dačicích, Třebíči a Velkém Meziříčí. Většina spojů zcela, nebo částečně přestane zajíždět na zdejší autobusová nádraží a bude využívat nácestné a lépe umístěné zastávky. Změna proběhne i v Soběslavi, kde místo na zastávky na náměstí budou spoje nově zajíždět na autobusové nádraží poblíž železniční stanice.

Přehled změněných zastávek:

Dačice, aut. nádr na Dačice, u aut. nádr. - zastávka je hl. silnici tř. 9. května vedle budovy autobusového nádraží. Zastávka je pouze pro spoje ve směru Brno. Spoje ve směru Jindřichův Hradec a České Budějovice zůstávají na autobusovém nádraží.  (MAPA)

 • Třebíč, aut. nádr. na Třebíč, u aut. nádr. - zastávka je na hlavní ulici Sucheniova vedle autobusového nádraží. Zastávka je pro všechny spoje jedoucí přes Třebíč. (MAPA)
 • Velké Meziříčí aut. nádr. na Velké Meziříčí u Kozů - pro všechny spoje které tudy projíždí. Zastávka je na ulici Sokolovská (centrum, hl. tah Jihlava - Brno) (MAPA)
 • Soběslav nám. U Husa a Soběslav nám. hot. Slunce na Soběslav, aut. nádr. pro všechny spoje. (MAPA)

Letní a jízdní řád sobotních spojů České Budějovice - Brno

Od 1. 5. 2021 nepojede spoj 29 ve 13:30 a místo něj pojede spoj 23 v 15:30 z Českých Budějovic. Trasa a zastávky spoje se nemění.

Důležité změny na spojích:

Spoj 2 v ve 12:45 z Brna v nově zastavuje v zastávce Kunžak, nám.

Spoje 8, 18, 21 a 8 nově zastavují ve Velkém Meziříčí, U Kozů

Spoj 25 v 15:00 z Českých Budějovic v neděli a spoj 31 v 16:40 z Českých Budějovic nově jede přes Dačice (odj. 16:45/18:25) a Telč (17:00/18:45) odkud pokračuje do Brna (příj. 18:42/0:25)

Spoje 17 a 24 nově zastavují v Obratani a Chýnově.

Nové nácestné zastávky

Obrataň - zastávka na znamení

Kámen, hl. silnice - zastávka na znamení

Chýnov, nám. - zastávka na znamení

Zrušené spoje

Spoj 3 v 5:50 v pátek z Českých Budějovic do Brna příj. 9:25

Spoj 4 ve 14:50 v pátek z Brna do Českých Budějovic příj. 18:25

Zrušené spoje jsou v úseku Tábor - Pelhřimov - Humpolec - Brno nahrazeny spoji nové linky 380900

Trvale zrušené nepoužívané zastávky na trase linky 320920

Jindřichův Hradec, sídl. Vajgar - bazén

Ořechov, rozc.

Změny na trase linky 921 České Budějovice - Brno

Linka 320921 z Dačic, přes Moravské Budějovice a Jaroměřice nad Rokytnou bude i nadále zachována v rozsahu 2 párů spojů v pracovních dnech a jednoho páru v neděli. Omezen je jeden pár spojů mezi Brnem a Moravskými Budějovicemi. Autobusy UNITED BUSES opouští u většiny spojů autobusová nádraží v Dačicích a Moravských Budějovicích, odjíždět budou z náhradních zastávek.

Změny zastávek v Dačicích a Moravských Budějovicích

Autobusy dopravce UNITED BUSES s.r.o. nebudou od pondělí 1. března obsluhovat autobusová nádraží v Dačicích a Moravských Budějovicích. Doposud na tato autobusová nádraží zajížděly všechny spoje. Z dačického autobusového nádraží bude odjíždět již jen nedělní spoj do Brna, z moravskobudějovického nepojede již žádný. Všechny spoje jsou přesunuty na nové zastávky. "Náklady na poplatky za vjezdy dosahují několika desítek tisíc korun měsíčně a viditelně se to na stavu a službách nádraží, které se projeví ve vztahu k cestujícím nikde moc neprojeví. V prvé řadě to je ekonomická zátěž, pak jsou to podružné a opakující se nedostatky: chybějí platné jízdní řády, na nástupištích jsou odstavené autobusy majitele nádraží, administrativní zátěž jakou nás s užíváním nádraží pronajímatel nádraží zatěžuje i chybějící přípoje." vypočítává hlavní důvody odchodu z nádraží Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Nové zastávky jsou dobře dostupné. V případě Moravských Budějovic je nová zastávka 100 metrů od autobusového nádraží - Moravské Budějovice, ul. 1. Máje (MAPA)- ve stejnojmenné ulici. V Dačicích pojedou spoje ze zastávky Dačice, sídliště v Hradecké ulici. (MAPA)

Změny na trase Brno - Rouchovany

Spoj 6 v 15:00 z Brna do Moravských Budějovic nebude zajíždět do Rouchovan. Do Rouchovan bude zajištěn garantovaný přestup v Hrotovicích na spoj 11/13, který pokračuje směr Brno. Přestupní doba 3 minuty.

Omezení spojů Brno - Moravské Budějovice a zpět

Spoj 8 z Brna v 10:00 do Moravských Budějovic pojede nově pouze ve středu

Spoj 5 z Moravských Budějovic ve 12:05 do Brna pojede nově pouze ve středu

Nová zastávka v dosahu nemocnice Bohunice

Brno, Strážní je alternativní náhrada za zrušenou zastávku Brno, Bohunice, Stará nemocnice. Zastávka je lépe dostupná linkami MHD a IDS č. 40,104,105,108 a N96. Zastavují zde všechny naše spoje na znamení. MAPA


Ke stažení: