UNITED BUSES spojí od 2. ledna Prahu s Jeseníky

24.12.2021

Dopravce UNITED BUSES provozuje síť vnitrostátních dálkových autobusů na linkách spojujících vzájemně města a obce od jižních Čech, přes Vysočinu s Prahou a Brnem a Jihomoravský kraj s Pardubickým a Královéhradeckým krajem. Od 2. ledna 2022 do sítě přidáváme pravidelné spojení z Prahy do Hradce Králové a Jeseníků.

Autobusová linka Praha - Hradec Králové - Jeseník

Na trase nabídneme 1 pár spojů každý den. Z Prahy bude autobus odjíždět v 8:15 z autobusového nádraží Roztyly a v 8:45 z Černého Mostu. Opačně, z Jeseníku do Prahy pojede autobus každý den ve 14:45. Po trase všechny spoje zastavují mimo jiné v Hradci Králové, Kostelci nad Orlicí, Vamberku, Žamberku, Králíkách, Hanušovicích, Malé Moravě a v Lázních Lipová.

"Linkou Praha - Jeseník zahajujeme expanzi linek plánovaných pro rok 2022. Cestujícím nabídne komfortní, přímé a rychlé autobusové spojení Prahy s oblastí pod Orlickými horami, Králíky a Jeseníkem. Nabídkou cílíme, vedle běžných cestujících, na cestující ochotné využívat k cestám za turistikou či pobytem veřejnou dopravy i na delší vzdálenosti za předpokladu pohodlí během cesty a co nejmenšího počtu přestupů a dále na občasné cestující využívajících veřejnou dopravu k rychlým vnitrokrajským, či mezikrajským cestám." vysvětluje Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Dva menší terminály v Praze místo jednoho v centru

Z Prahy budou autobusy odjíždět a končit z/na autobusovém nádraží Praha, Roztyly na trase metra C a Praha, Černý Most na trase stanice metra B. V Hradci Králové z Terminálu HD a dále spoje zastavují na obvyklých autobusových zastávkách. S Charakterem je linka doplňkovým spojením k nabídkám integrovaných systémů v jednotlivých krajích, které po trase protíná. V Praze na Roztylech spoje navazují navazuje na spoje PID směrem na Benešovsko, Zruč nad Sázavou a další dálkové linky na Vysočinu a do jižních Čech. V Hradci Králové navazují vybrané spoje na přípoje ve směru Vysoké Mýto, Pec pod Sněžkou, Chrudim, Pardubice.

Z Žamberku do Hradce Králové se cestující, zatím, nesvezou

Cestující mezi Hradcem Králové a Žamberkem prozatím nová linka nesveze z důvodu podmínek, které pro přepravu na svém území stanovil Královéhradecký kraj. "V důsledku výkladu omezujících podmínek, které dopravce UNITED BUSES dostal v licenci na linku České Budějovice - Praha - Jeseník, prozatím nelze povolit přímou přepravu cestující mezi oběma městy, přestože dotovaný spoj v trase a čase nejede. Na vině jsou udělené omezující podmínky a jejich výklad jednotlivými úřady. Ještě před schválením jízdního řádu jsme se spojili s dotčeným úřadem a konzultovali možnost jejich změny - úpravy tak, aby cestující i na této trase mohli naše spoje využívat. Zda se to podaří je předmětem dalšího správního řízení. " vysvětluje Josef Šelepa, network manager UNITED BUSES

Na linku budou nasazovány prémiové autokary zahraničních výrobců značek VOLVO, NEOPLAN, MERCEDES BENZ a SETRA v konfiguracích prozatím pro 37 - 53 sedících cestujících vybavené klimatizací, polohovatelnými sedadly s bezpečnostními pásy a dostatkem místa pro nohy cestujících. Cena jízdenky z Jeseníků do Prahy bude v eshopu začínat na 259 korunách. Při nákupu jízdenky v eshopu UNITED BUSES získáte navíc za každou uskutečněnou jízdu věrnostní bonus - cashback 10% ze zaplacené ceny jízdenky v kreditech na zákaznický účet. Prodej jízdenek v eshopu UNITED BUSES a u partnera Bileto bude spuštěn 26. prosince. Od 28. prosince předpokládáme spuštění prodeje jízdenek i v síti prodejce AMSBUS.

Komerční autobusové linky jsou provozovány na základě licence a žádosti dopravce, zpravidla se jedná o mezikrajské a dálkové linky. V našich podmínkách jde o důležitou součást funkční veřejné dopravy. Komerční linku provozuje dopravce na své obchodní riziko. Náklady má dopravce minimálně stejné, jako dopravce zajišťující krajskou dopravu za veřejné peníze a to včetně poplatků za autobusová nádraží. Ty hradí krajští dopravci z veřejných peněz.

***

O společnosti

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé jsme vyjeli 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice - Brno.

V témže roce jsme zahájili pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdíme také na linkách ze Strakonic, Písku a Tábora do Brna, z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové. Od 1. června 2022 jezdíme až 5x denně na trase Třebíč - Jihlava - Praha.

Pod značkou UNITED BUSES jezdí na linkách z/do Českých Budějovic, Jihlavy, Hradce Králové, Brna i Prahy přes 250 dálkových spojů týdně. Nabízíme pohodlný, komfortní, finančně dostupný a ekologický způsob cestování autobusem na krátké i dlouhé cesty po České republice. Na linky nasazujeme moderní dálkové autokary prémiových značek zahraničních výrobců.