UNITED BUSES od 16. 10. 2021 spustí mezinárodní linku České Budějovice - Linz - Bad Füssing

13.10.2021

UNITED BUSES, provozovatel sítě vnitrostátních dálkových autobusů, od soboty 16. října 2021 spouští svou první mezinárodní autobusovou linku. Propojí České Budějovice, Český Krumlov a Lipensko s rakouským městem Linz a německou lázeňskou obcí Bad Füssing.

"Novou, mezinárodní autobusovou linku zavádíme s cílem rozšířit turistickou dostupnost Českobudějovicka směrem na Lipensko, do oblíbeného rakouského města Linz a jihočechy hojně vyhledávaných lázní Bad Füssing ležících na hranicích Rakouska a Německé spolkové republiky. Přímé autobusové spojení výrazně zjednoduší cestování za relaxací, zábavou i výlety. Trasování linky je navrženo také s cílem zlepšit dopravní spojení Lipenska s rakouským Lincem " uvedl za UNITED BUSES majitel, Karel Bílý.

Autobus bude vyjíždět z Českých Budějovic, z Mariánského náměstí každou sobotu v 7 hodin ráno. Po trase zastaví také v Českém Krumlově, Černé v Pošumaví, Frymburku, Lipně nad Vltavou, Vyšším Brodě a Rožmberku nad Vltavou. Do Lince dorazí v půl desáté dopoledne, do Bad Füssingu spoj přijíždí chvilku před jedenáctou hodinou dopoledne. V opačném směru do Českých Budějovic bude autobus odjíždět v 16:30 z Bad Füssingu, respektive v 17:50 z Lince. Jízdní řád je k dispozici na webových stránkách dopravce.

Ceny jednosměrných jízdenek z Českých Budějovic do Lince, nebo Bad Füssingu začínají na 238 korunách, z Českého Krumlova na 200 korunách. Senioři, děti a studenti mohou v jednom směru cestovat již od 138 korun. Všechny spoje na lince jsou povinně místenkové. Jízdenky na nové spoje jsou již v prodeji v eshopu dopravce. Do 2 dnů budou prodeje na nové spoje v nabídce partnerských prodejců, IDOS a AMS Bus.

Na linku jsou nasazovány luxusní dálkové autokary prémiových značek. Vozy jsou vybaveny prostornými sedadly s bezpečnostními pásy, dostatkem místa pro nohy cestujících, prostorným zavazadlovým prostorem i klimatizací.

***

O společnosti

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé jsme vyjeli 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice - Brno.

V témže roce jsme zahájili pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdíme také na linkách ze Strakonic, Písku a Tábora do Brna, z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové.

Pod značkou UNITED BUSES jezdí na linkách z/do Českých Budějovic, Jihlavy, Hradce Králové, Brna, Vysokého Mýta, Pece pod Sněžkou, Lipna nad Vltavou, Trutnova i Prahy přes 270 dálkových spojů týdně. Nabízíme pohodlný, komfortní, finančně dostupný a ekologický způsob cestování autobusem na krátké i dlouhé cesty po České republice. Na linky nasazujeme moderní dálkové autokary prémiových značek zahraničních výrobců.