Od pátku 1. 10. rozšíří UNITED BUSES počty svých spojů na lince Praha - Jihlava - Třebíč. Nově pojede až 5x denně.

26.09.2021

UNITED BUSES, provozovatel sítě vnitrostátních dálkových autobusů, od pátku 1. října 2021 výrazně rozšíří počty spojů na lince UB 570 Praha - Jihlava - Třebíč. Ze stávajících 40 na 62 týdně, Zvýší tím svůj podíl na vnitrostátních autobusových linkách spojujících města a obce na Vysočině s Prahou, na třech linkách vypraví týdně 110 dálkových spojů.

"Zájem cestujících o nové spoje na této, pro nás teprve nedávno otevřené lince, mne velmi těší. Navýšením počtu spojů reagujeme na rostoucí poptávku cestujících po častém, rychlém, komfortním, spolehlivém a cenově dostupném způsobu cestování do Prahy, ať už za jednodenními záležitostmi, prací, nebo třeba studiem. Cílíme na zákazníky, pro které je čas strávený na cestě a četnost spojení rozhodující k tomu, aby upřednostnili veřejnou dopravu před autem " uvedl za UNITED BUSES majitel, Karel Bílý.

Z Třebíče, přes Jihlavu do Prahy odjezdy

  • V pracovních dnech: 4:55, 8:35, 10:25, 15:10, 17:10 
  • V sobotu: 5:30, 8:40, 14:35
  • V neděli: 10:25, 15:50, 17:10

opačně z Prahy přes Jihlavu do Třebíče

  • V pracovních dnech: 9:00, 11:00, 14:30, 16:35, 19:30
  • V sobotu: 9:00, 16:15
  • V neděli: 11:00, 15:00, 17:00, 19:35

Spoje zastavují také v Humpolci, Brtnici, Okříškách, Zašovicích, Krahulově a Stařeč. Nově jsou spoje zejména v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách vedeny v Třebíči až k hotelu Atom. Celkově dopravce na linku týdně vypraví 62 spojů , t.j. o 55% více než doposud.

Z Prahy autobusy odjíždí z autobusového nádraží Praha, Roztyly na trase metra C. Metrem odtud dojedete pohodlně za 20 minut do centra Prahy. Po trase spoje zastavují mimo jiné v Humpolci, Jihlavě, Brtnici i Okříškách. Vybrané spoje v Třebíči nabízí denně garantovaný přestup z/do Vladislavi, Náměšti nad Oslavou, Kralic a Rapotic.

Ceny jízdenek mezi Prahou a Třebíčí se pohybují v rozmezí od 159 do 200 korun při využití nákup online, nebo v předprodeji. Při opakovaném nákupu v eshopu UNITED BUSES a využití věrnostního bonusu můžete jízdenku koupit již od 143 korun

"Na lince UB 570, podobně jako na dalších našich tratích, pracujeme s nabídkou dynamické ceny jízdenky, která se mění v závislosti na obsazenost spoje. Zákazník si výběrem méně obsazeného spoje v kombinaci s věrnostním programem výrazně sníží náklady na dojíždění. Student může do Prahy s využitím státem garantované slevy denně již od 1 600 korun měsíčně." vysvětluje Josef Šelepa, ředitel linkové dopravy UNITED BUSES.

Na linku jsou nasazovány luxusní dálkové autokary prémiových značek. Vozy jsou vybaveny prostornými sedadly s bezpečnostními pásy, dostatkem místa pro nohy cestujících, prostorným zavazadlovým prostorem i klimatizací.

Jízdenky na nové spoje jsou již v prodeji v eshopu dopravce. Do 2 dnů budou prodeje na nové i stávající spoje v nabídce partnerských prodejců, IDOS a AMS Bus.

Změny na lince UB 900 Třebíč - Brno - Hradec Králové - Pec pod Sněžkou

Dálkové autobusy na lince UB 900 mezi Třebíčí - Brnem - Hradcem Královým a Pecí pod Sněžkou podle upraveného jízdního řádu o které jsme informovali 21.9.2021.

Všechny spoje budou nově zastavovat na zastávce Brno, Královo Pole, nádraží. Zastavovat pro změnu nebudou na zastávce Husitská taktéž v Brně.

Spoje mezi Brnem a Třebíčí nově budou jezdit z ÚAN Zvonařka, stanoviště 18.

Změny na lince UB 921 Dačice - Moravské Budějovice - Brno

Podrobnosti o této úpravě dopravce zveřejnil 20. 9. 2021. Autobusy již nebudou zajíždět na ústřední autobusové nádraží Zvonařka, nově budou zastavovat u nemocnice Bohunice, na Opuštěné a u nádraží v Králově Poli.

Nové, změněné zastávky a trasa po Brně umožňuje lepší napojení na síť linek MHD a IDS JMK. Změna umožní snazší, komfortnější cestování s méně přestupy při cestě do Brna i skrze něj dále na Moravu, nebo do Východních Čech.

Všechny linky provozujeme komerčně

Komerční autobusové linky jsou provozovány na základě licence a žádosti dopravce, zpravidla se jedná o mezikrajské a dálkové linky. V našich podmínkách jde o důležitou součást funkční veřejné dopravy. Komerční, na dotacích nezávislou, linku provozuje dopravce na své obchodní riziko. Náklady má dopravce minimálně stejné, jako dopravce zajišťující krajskou dopravu za veřejné peníze a to včetně poplatků za autobusová nádraží. Ty hradí krajští dopravci z veřejných peněz.

***

O společnosti

UNITED BUSES je česká dopravní společnost, která pod stejnojmennou značkou provozuje od roku 2020 síť vnitrostátních dálkových autobusových linek. Poprvé jsme vyjeli 16. března 2020 na pravidelné lince České Budějovice - Brno.

V témže roce jsme zahájili pravidelný provoz na linkách z Českých Budějovic do Humpolce, Pelhřimova a Prahy a z Dačic, přes Moravské Budějovice do Brna. Od 1. března 2021 jezdíme také na linkách ze Strakonic, Písku a Tábora do Brna, z Dačic do Jihlavy a Prahy a z Brna do Litomyšle a Hradce Králové.

Pod značkou UNITED BUSES jezdí na linkách z/do Českých Budějovic, Jihlavy, Hradce Králové, Brna, Vysokého Mýta, Pece pod Sněžkou, Lipna nad Vltavou, Trutnova i Prahy přes 270 dálkových spojů týdně. Nabízíme pohodlný, komfortní, finančně dostupný a ekologický způsob cestování autobusem na krátké i dlouhé cesty po České republice. Na linky nasazujeme moderní dálkové autokary prémiových značek zahraničních výrobců.

Odkaz na síť:

https://www.unitedbuses.cz/mapa-site-a-zastavek/