Od čtvrtka 1. 10. rozšíří UNITED BUSES počty svých spojů. 

29.09.2020

Od čtvrtka 1. 10. rozšíří UNITED BUSES počty svých spojů. Nově začne jezdit na expresní lince Třeboň- Jindřichův Hradec - Pelhřimov - Humpolec - Praha, rozšíří spojení z Dačic a Telče do Brna a upraví jízdní řád linky Dačice - Moravské Budějovice - Brno

UNITED BUSES, provozovatel vnitrostátních dálkových autobusů, od čtvrtka 1. října 2020. výrazně rozšíří počty provozovaných spojů. Zvýší tím svůj podíl na vnitrostátních autobusových linkách spojujících jižní Čechy, Vysočinu, jižní Moravu a nově také Prahu. Ke stávajícím 64 spojům u jižních Čech do Brna přibude 50 expresních spojů České Budějovice - Jindřichův Hradec - Pelhřimov - Humpolec - Praha a 26 mezikrajských rychlíků Dačice - Telč - Třebíč - Brno.

Expres České Budějovice - Třeboň - Jindřichův Hradec - Pelhřimov - Humpolec - Praha

O nové autobusové lince UNITED BUSES informoval podrobněji 18. září 2020. Autobusová linka nabídne týdně 50 spojů z/do Prahy, přičemž 20 spojů týdně zajistí přímé spojení Humpolce a Pelhřimova s Českými Budějovicemi.

Cestující si mohou koupit jízdenku online v eshopu UNITED BUSES,v prodejní sítí AMS BUS, prostřednictvím IDOS a smluvních partnerů. Autobusy nejsou povinně místenkové a cestující se může sám rozhodnout kolik za cestu zaplatí. Na lince platí dynamické ceny jízdného. Cena se mění v závislosti na obsazenosti konkrétního spoje. Cena jízdenky zakoupené online, nebo v předprodejích z Pelhřimova a Humpolce do Prahy začíná na 99 korunách. Z Jindřichova Hradce na 129 a z Třeboně na 139 korunách.

Autobusy nasazené na tuto linku budou luxusní dálkové autokary zahraničních prémiových značek NEOPLAN, SETRA a MERCEDES BENZ. Vozy jsou vybaveny prostornými sedadly s bezpečnostními pásy, dostatkem místa pro nohy i klimatizací. UNITED BUSES nabízí cestujícím z Třeboně, Jindřichova Hradce a Pelhřimova nejrychlejší spojení s Prahou.

"Expresní autobusy cílí na náročnější pravidelně dojíždějící cestující pro které je rozhodující komfort, pohodlí i čas strávený ve veřejné dopravě. Podobná spojení byla v minulosti velmi oblíbená a zanikla se soukromými dopravci. Věříme, že si svou oblibu u cestující veřejnosti opět najdou i přes nepatrně vyšší jízdné oproti zastávkovým autobusům." sdělil k nové lince za UNITED BUSES majitel, Karel Bílý.

Jízdenky na nové spoje jsou již v prodeji.

Rychlík Dačice - Telč - Třebíč - Náměšť nad Oslavou - Brno

Komfortní dálkové autobusy UNITED BUSES se ve čtvrtek 1. října 2020 rozjedou na trase Dačice - Brno, kde výrazně posílí expresní páteřní linku České Budějovice - Brno. Autobusy nabídnou přímé spojení z Dačic, Telče, Markvartic, Staré Říše, Předína, Třebíče, Vladislavi, Náměšti n. Oslavou, Kralic n. Oslavou, Vysokých Popovic, Rapotic, Zastávky a Rosic do Brna a zpět.

Linka nabídne 26 spojů týdně, kdy část spojů je vedena pouze v úseku Brno - Třebíč - Brno a Brno - Telč - Brno. Nové spoje výrazně zjednoduší dojíždění z/do Brna za prací, lékařem, na studia, nebo jen tak na výlet. V provozu bude v pracovních dnech i o víkendech.

"Nová linka je komfortním doplňkem naší stávající nabídky spojení na této trase. Vyplňuje mezery mezi našimi expresy a autobusy v objednávce kraje. Nabízí rychle pohodlné autobusové spoje, které lidem v regionu chyběly. Věřím, že nové spoje přilákají cestující nejen do rychlíků, ale i expresů na této trase a výrazně zvýší atraktivitu pravidelného cestování našimi autobusy" uvádí Josef Šelepa, zodpovědný za rozvoj autobusové sítě dopravce UNITED BUSES.

Nové přímé spoje:

Dačice - Brno, přes Telč: v pracovních dnech a sobotu 5:15, v neděli v 6:15

Telč - Brno, přes Třebíč: v pracovních dnech v 5:40, 14:40(pátek); v sobotu 5:40 a v neděli v 6:40

Třebíč - Brno, přes Náměšť nad Oslavou: v pracovních dnech 6:20, 13:30 (po-čt), 15:25 (pátek); v sobotu v 6:20 a 14:02, v neděli v 7:20

Brno - Třebíč, přes Náměšť nad Oslavou: v pracovních dnech 10:35 (po-čt), 12:40 (pátek), 18:05; v sobotu ve 12:40 a 18:05; v neděli v 10:35

Brno - Telč, přes Třebíč, v pracovních dnech ve 12:40 (pátek) a 18:05; v sobotu v 18:05; v neděli v 10:35

Brno - Dačice: v pracovních dnech a sobotu v 18:05, v neděli v 10:35

V kombinaci s expresní linkou České Budějovice - Brno nabídneme cestujícícm až 6 spojů v každém směru za den, výrazně více v porovnání s konkurencí. Zlepší se i dopravní obslužnost mezi Telčí a Třebíčí, nebo Třebíčí a Náměští nad Oslavou, kde spoje doplní nabídku autobusů objednávaných krajem v tzv. závazku veřejné služby.. Přímá cesta do Brna cestujícím výrazně zkrátí cestovní čas a sníží počet přestupů. Trasu Telč - Brno ráno projedete o 60 minut rychleji, jízda zabere necelé 2 hodiny.

Na linku nasadíme komfortní dálkové autobusy pro středně dlouhé trasy MAN a IVECO. Autobusy jsou vybaveny pohodlnými sedadly s dostatkem prostoru pro nohy cestujících, klimatizací i bezpečnostními pásy. Jízdenky na nové spoje jsou již v prodeji.

Změny na lince Dačice - Moravské Budějovice - Brno

UNITED BUSES od 1. října 2020 mírně upraví jízdní řád spěšné linky z Dačic do Brna jižní trasou přes Moravské Budějovice a Hrotovice.

V pracovních dnech pojede odpolední autobus z Brna do Moravských Budějovic a Dačic později, místo ve 14:20 až v 15:10. Posunutí odjezdu na pozdější dobu je reakcí na podněty a žádosti cestujících obyvatel regionu kterým tato linka, jako jediná přímá, vede.

Na všech spojích byly zrušeny zastávky Nesovice a Tetčice, žel.st. které jsou dostatečně obsluhovány spoji v rámci IDS Jihomoravského kraje a pro potřebu dálkových cest je zajištěna velmi dobrá návaznost na místní spoje v Ivančicích a Rosicích. Spoje v pracovních dnech s odjezdy v 10:10 z Brna a ve 12:05 z Moravských Budějovic nebudou zajíždět do Rouchovan. Zde je zajištěn přestupní vazba na regionální spoje z 5 kilometrů vzdálených Hrotovic.

Všechny spoje pojedou nově také z nácestných zastávek o něco později. Z výchozích zastávek autobusy odjíždí ve stejných časech, do cílových zastávek dojíždí průměrně o 10 - 15 minut později.

Autobusový dopravce UNITED BUSES

Na trh linkové dopravy jsme vstoupili 16. 3. 2020 zahájením provozu přímé autobusové linky České Budějovice - Brno. Dnes jsme na této trase dominantním autobusovým doparvce s nejširší nabídkou spojů.

Cestujícím nabízíme komfortní cestování dálkovými autobusy mezi jižními Čechami, Vysočinou, Brnem a (i) Prahou. Všechny naše spoje jsou provozovány bez regionálních dotací, na komerční bázi. Cestujícím jsou k dispozici plně vybavené autokary, komfortní sedadla s velkými rozestupy a nechybí ani bezpečnostní pásy a klimatizace.

Tak ukončete přestup... komfortní cestování druhým směrem s UNITED BUSES začíná.